logo
Wersja dla niedowidzących
  Miasto Opole - wersja archiwalna
Choose language:       
corner
Statystyki
Rejestr zmian
Mapa strony
Instrukcja biuletynu
Pliki do pobrania
corner
  
corner corner
corner corner
 PRAWO
plus Zarządzenia
plus Budżet
plus Sprawozdania finansowe
plus Podatki i opłaty lokalne
 URZĄD MIASTA OPOLA
plus Dostępność
plus Sprawy komórek organizacyjnych
plus Kontrole
 ORGANY WŁADZY
plus Rada Miasta
 WYBORY
plus Wybory do Rad Dzielnic
 INNE
plus Narodowy Spis Powszechny 2021r.
plus Analizy
plus Zmiana granic Miasta Opola
plus Planowanie Przestrzenne
plus Oświadczenia majątkowe (według stanu majątku na dany rok)
plus Rejestry, wykazy i wnioski
plus System informacji o środowisku
plus Efektywność energetyczna
plus Zapytania ofertowe w ramach projektów dofinansowanych z UE
plus Gospodarka odpadami komunalnymi
plus Zgromadzenia
plus Ogłoszenia o wolnych etatach
plus Programy
plus Biuro Rzeczy Znalezionych
plus Tatyfy dla zbiorowego zaopatrzenia w wodę i zbiorowego odprowadzenia ścieków
 Informacje
plusPrzetargi
plusOgłoszenia
plusObwieszczenia
A A A


 

Zarządzenie Nr OR.I-0151-707/2004

Prezydenta Miasta Opola

z dnia 5 listopada 2004 r.



w sprawie zatwierdzenia ?Regulaminu przetargu i rokowań o nabycie prawa do zawarcia umowy najmu lokali użytkowych stanowiących własność komunalną?.


Na podstawie art. 30 ust. 2 pkt. 3 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym ( tekst jednolity: Dz.U. z 2001 r. Nr 144, poz. 1591, z 2002 r. Nr 23, poz. 220, Nr 62, poz. 558, Nr 113, poz. 984, Nr 153, poz. 1271, Nr 214, poz. 1806; z 2003 r., Nr 80 poz. 717, Nr 162, poz. 1568; z 2004 r. Nr 102, poz. 1055, Nr 116, poz. 1203) postanawiam:

§ 1


Zatwierdzić ?Regulamin przetargu i rokowań o nabycie prawa do zawarcia umowy najmu lokali użytkowych stanowiących własność komunalną?.


§ 2


Uchylić Zarządzenie Nr OR. II-0155/742/2003 Prezydenta Miasta Opola z dnia 31 grudnia 2003 r. w sprawie zatwierdzenia ?Regulaminu przetargu o nabycie prawa do zawarcia umowy najmu lokali użytkowych stanowiących własność komunalną?.


§ 3


Wykonanie Zarządzenia powierza się Wydziałowi Inwestycji Miejskich- Referatowi Przetargów i Zamówień Publicznych.

§ 4


Zarządzenie wchodzi w życie z dniem podpisania.

 

Prezydenta Miasta
Ryszard Zembaczyński

 

Załącznik do Zarządzenia Nr OR.I-0151-707/2004

Prezydenta Miasta Opola

z dnia 5 listopada 2004 r.

 

REGULAMIN

PRZETARGU I ROKOWAŃ O NABYCIE PRAWA DO ZAWARCIA UMOWY NAJMU LOKALI UŻYTKOWYCH STANOWIĄCYCH WŁASNOŚĆ KOMUNALNĄ



Rozdział I

Przepisy ogólne



  1. Artykuły powołane w Regulaminie bez bliższego określenia oznaczają artykuły ustawy z dnia 21 sierpnia 1997r. o gospodarce nieruchomościami ( tekst jednolity z 2000 r. Dz. U. Nr 46 poz. 543 z późniejszymi zmianami).

 

  1. Ilekroć w Regulaminie mowa jest o kwocie wywoławczej - należy przez to rozumieć kwotę za nabycie prawa do zawarcia umowy najmu lokalu użytkowego.


  1. Ustalanie kwoty wywoławczej za nabycie prawa do zawarcia umowy najmu lokalu użytkowego dokonuje się na podstawie, aktualizowanych corocznie o wskaźnik cen towarów i usług konsumpcyjnych, tzw. ?Bazowych stawek czynszu za najem lokali użytkowych?, przy czym :

 

  1. w pierwszym przetargu ustnym nieograniczonym lub ograniczonym, bądź w pierwszym przetargu pisemnym nieograniczonym lub ograniczonym kwotę wywoławczą stanowi iloczyn trzykrotnej średniej stawki bazowej czynszu danej strefy za 1m2 i powierzchni danego lokalu użytkowego,


  1. w drugim przetargu ustnym nieograniczonym lub ograniczonym, bądź w drugim przetargu pisemnym nieograniczonym lub ograniczonym kwotę wywoławczą stanowi iloczyn dwukrotnej średniej stawki bazowej czynszu danej strefy za 1m2 i powierzchni danego lokalu użytkowego,


  1. w trzecim przetargu ustnym nieograniczonym lub ograniczonym, bądź w trzecim przetargu pisemnym nieograniczonym lub ograniczonym kwotę wywoławczą stanowi iloczyn jednokrotnej średniej stawki bazowej czynszu danej strefy za 1m2 i powierzchni danego lokalu użytkowego,


4. Kwota wywoławcza z trzeciego przetargu ustnego nieograniczonego lub ograniczonego, bądź z trzeciego przetargu pisemnego nieograniczonego lub ograniczonego, zakończonego wynikiem negatywnym, może być przedmiotem rokowań.


§ 2


  1. Przetarg o nabycie prawa do zawarcia umowy najmu lokali użytkowych ogłasza, organizuje i przeprowadza Prezydent Miasta Opola, wybierając jedną z form przetargu, o której mowa w § 3.


  1. ogłoszenie o przetargu podaje się do publicznej wiadomości nie wcześniej niż po upływie terminów, o których mowa w art. 34 ust.1 pkt. 1 i pkt. 2 oraz ust.4 ustawy,


  1. w ogłoszeniu o przetargu podaje się informacje zamieszczone w wykazie, o którym mowa w art.35 ust.1 ustawy oraz czas, miejsce i warunki przetargu,


  1. ogłoszenie o przetargu, co najmniej na 14 dni przed wyznaczonym terminem przetargu, wywiesza się na tablicy ogłoszeń w siedzibie Urzędu Miasta Opola, publikuje na stronie internetowej Biuletynu Informacji Publicznej a ponadto ogłoszenie o przetargu podaje się do publicznej wiadomości poprzez zamieszczenie go w prasie lokalnej. Zasady publikowania ogłoszeń w prasie lokalnej reguluje ?Tryb postępowania przygotowującego zabudowane i niezabudowane nieruchomości gruntowe do sprzedaży, najmu i dzierżawy w drodze przetargu?.


  1. w jednym ogłoszeniu można zamieścić informacje o przetargach na kilka lokali użytkowych.


  1. Prezydent Miasta Opola może odwołać ogłoszony przetarg z uzasadnionej przyczyny, informując o tym niezwłocznie w formie właściwej dla ogłoszenia przetargu. W informacji podaje się także przyczynę odwołania przetargu.


 

§ 3


1. Przetarg o nabycie prawa do zawarcia umowy najmu lokali użytkowych przeprowadza się w formie :


  1. przetargu ustnego nieograniczonego,

  2. przetargu ustnego ograniczonego,

  3. przetargu pisemnego nieograniczonego

  4. przetargu pisemnego ograniczonego,


2. Przetarg ustny ma na celu uzyskanie najwyższej kwoty. Przetarg pisemny ma na celu wybór najkorzystniejszej oferty.


  1. Kwota osiągnięta w przetargu bądź w rokowaniach za nabycie prawa do zawarcia umowy najmu lokalu użytkowego pozostaje bez wpływu na wysokość czynszu, który zostanie określony w umowie najmu, zgodnie z uchwalonymi przez Zarząd Miasta Opola ?Bazowymi stawkami czynszu za najem lokali użytkowych?.


  1. Kwota, o której mowa w ust. 3 stanowi dochód miasta i nie podlega zwrotowi.

 

5. Jeżeli przetargi nie przyniosły rezultatów, kwotę za nabycie prawa do zawarcia umowy najmu lokalu użytkowego ustala się w wysokości uzgodnionej podczas prowadzonych rokowań.


6. Kwota za nabycie prawa do zawarcia umowy najmu lokalu użytkowego oddawanego w najem w drodze przetargu bądź w drodze rokowań podlega zapłacie nie później niż do dnia zawarcia umowy najmu.



§ 4



  1. W przetargu mogą brać udział osoby fizyczne i prawne, jeżeli wpłacą wadium w określonej wysokości i terminie wyznaczonym w ogłoszeniu o przetargu.


  1. Termin, o którym mowa w ust. 1 nie może upłynąć później niż na 3 dni przed dniem otwarcia przetargu.


  1. Dowód wniesienia wadium przez uczestnika przetargu podlega przedłożeniu komisji przetargowej przed otwarciem przetargu.


  1. Wysokość wadium nie może być niższa niż 5% kwoty wywoławczej i wyższa niż 50% tej kwoty.


  1. Wadium może być wnoszone w gotówce bądź przelewem bankowym, na konto bankowe Urzędu Miasta Opola.


  1. Wybraną formę wnoszenia wadium podaje się w ogłoszeniu o przetargu.


  1. Wadium zwraca się niezwłocznie po odwołaniu lub zamknięciu przetargu, jednak nie później niż przed upływem 3 dni od dnia odwołania lub zamknięcia przetargu, z zastrzeżeniem ust. 8 i ust. 9.


  1. Wadium wpłacone przez uczestnika, który przetarg wygra zalicza się na poczet kwoty osiągniętej w przetargu za nabycie prawa do zawarcia umowy najmu.


  1. Wadium nie podlega zwrotowi w przypadku, gdy osoba ustalona w przetargu jako najemca lokalu użytkowego, nie stawi się bez usprawiedliwienia w miejscu i terminie zawarcia umowy najmu lokalu użytkowego, podanym w zawiadomieniu sporządzonym przez wynajmującego, o którym mowa w ust. 10.


  1. Zawiadomienie osoby, o której mowa w ust. 9, o terminie i miejscu zawarcia umowy najmu lokalu użytkowego winno nastąpić najpóźniej w ciągu 21 dni od dnia rozstrzygnięcia przetargu. Wyznaczony termin nie może być krótszy niż 7 dni od dnia doręczenia zawiadomienia.


 

§ 5


 

W przetargu nie mogą uczestniczyć osoby wchodzące w skład komisji przetargowej oraz osoby bliskie tym osobom a także osoby, które pozostają z członkami komisji przetargowej w takim stosunku prawnym lub faktycznym, że może budzić to uzasadnione wątpliwości co do bezstronności komisji przetargowej.


§ 6



  1. Czynności związane z przeprowadzeniem przetargu wykonuje komisja przetargowa w składzie od 3 do 7 osób.


  1. Komisja przetargowa podejmuje rozstrzygnięcia w drodze głosowania, z zastrzeżeniem § 13 ust.6.


3. W przypadku równej ilości głosów decyduje głos przewodniczącego komisji przetargowej.


§ 7


  1. Przewodniczący komisji przetargowej sporządza protokół z przeprowadzonego przetargu.


  1. Protokół z przeprowadzonego przetargu powinien zawierać następujące informacje:



  1. termin i miejsce przetargu,


  1. przedmiot przetargu, jego lokalizację, oznaczenie strefy miasta, w jakiej został usytuowany,


  1. o osobach dopuszczonych i nie dopuszczonych do przetargu, wraz z uzasadnieniem,


  1. o rozstrzygnięciach podjętych przez komisję przetargową, wraz z uzasadnieniem,


  1. najwyższą cenę osiągniętą w przetargu lub informację o złożonych ofertach, wraz z uzasadnieniem wyboru najkorzystniejszej z nich,


  1. imię, nazwisko i adres lub nazwę albo firmę oraz siedzibę osoby ustalonej jako najemca lokalu użytkowego,

 

  1. imiona i nazwiska przewodniczącego i członków komisji przetargowej.



3. Protokół z przeprowadzonego przetargu podpisuje przewodniczący i członkowie komisji przetargowej oraz osoba ustalona w przetargu jako najemca.


4. Protokół z przeprowadzonego przetargu stanowi podstawę do zawarcia umowy najmu lokalu użytkowego.


§ 8



  1. Przetarg uważa się za zakończony wynikiem negatywnym, jeżeli nikt nie przystąpił do przetargu ustnego lub żaden z uczestników nie zaoferował postąpienia ponad kwotę wywoławczą albo jeżeli w przetargu pisemnym nie wpłynęła ani jedna oferta lub żaden z uczestników nie zaoferował kwoty wyższej od wywoławczej.


  1. W przypadku przetargu zakończonego wynikiem negatywnym stosuje się przepis § 4 ust. 7.


§ 9


  1. Uczestnik przetargu może zaskarżyć czynności związane z przeprowadzeniem przetargu do Prezydenta Miasta Opola.


  1. Skargę wnosi się w terminie 7 w dni od dnia ogłoszenia wyniku przetargu ustnego lub powzięcia wiadomości o wyniku przetargu pisemnego.


  1. Prezydent Miasta Opola rozpatruje skargę w terminie 7 dni od daty jej otrzymania.


  1. W przypadku wniesienia skargi, o której mowa w ust. 1, wstrzymane zostaną dalsze czynności związane z oddaniem w najem lokalu użytkowego.


  1. Prezydent Miasta Opola może uznać skargę za nieuzasadnioną, nakazać powtórzenia czynności przetargowych albo unieważnić przetarg .

 

  1. Po rozpatrzeniu skargi Prezydent Miasta Opola zawiadamia skarżącego o wyniku jej rozpatrzenia, natomiast na okres 7 dni na tablicy ogłoszeń Urzędu Miasta wywiesza się informację o sposobie rozstrzygnięcia skargi.


  1. Prezydent Miasta Opola może unieważnić przetarg z innych uzasadnionych przyczyn.


  1. W razie unieważnienia przetargu stosuje się przepis § 4 ust. 7.


§10


1. W przypadku nie zaskarżenia w wyznaczonym terminie czynności związanych z przeprowadzeniem przetargu albo w razie uznania skargi za niezasadną, właściwy organ podaje do publicznej wiadomości, wywieszając na tablicy ogłoszeń Urzędu Miasta informację o wyniku przetargu, zawierającą :


  1. datę i miejsce oraz rodzaj przeprowadzonego przetargu ,


  1. przedmiot przetargu,


  1. liczbę osób dopuszczonych oraz osób niedopuszczonych do uczestnictwa w przetargu,


  1. kwotę wywoławczą nieruchomości oraz najwyższą kwotę osiągniętą w przetargu albo informację o złożonych ofertach lub o nie wybraniu żadnej z ofert,


  1. imię i nazwisko albo nazwę lub firmę osoby ustalonej jako najemca lokalu.


§ 11


1. Jeżeli pierwszy przetarg zakończył się wynikiem negatywnym, w okresie nie krótszym niż 2 tygodnie ale nie dłuższym niż 6 m –cy, licząc od dnia jego zamknięcia, przeprowadza się przetarg drugi.

 

2. Jeżeli w terminach, o których mowa w ust. 1 nie zostanie zorganizowany kolejny przetarg lub nie zostaną przeprowadzone rokowania – należy zorganizować ponownie pierwszy przetarg.

ROZDZIAŁ II


Przetarg ustny nieograniczony


 

§12


1. Ogłoszenie o przetargu ustnym nieograniczonym powinno zawierać informacje :


1) o przedmiocie przetargu , jego lokalizacji z zaznaczeniem strefy miejskiej w jakiej jest położony,

 

2) o formie przetargu,


3) o kwocie wywoławczej za nabycie prawa do zawarcia umowy najmu,


4) o czasie i miejscu przetargu ,


5) o wysokości wadium , terminie i miejscu jego wniesienia,


6) o skutkach uchylenia się od zawarcia umowy najmu


§13


  1. Przewodniczący komisji przetargowej otwiera przetarg, przekazując uczestnikom informacje, o których mowa w § 12 oraz podaje do wiadomości imiona, nazwiska lub nazwy albo firmy osób, które wpłaciły wadium i zostały dopuszczone do przetargu.


  1. Przewodniczący komisji przetargowej informuje uczestników przetargu, że po trzecim wywołaniu najwyższej zaoferowanej kwoty na nabycie prawa do zawarcia umowy najmu, dalsze postąpienia nie zostaną przyjęte.


  1. Uczestnicy przetargu zgłaszają ustnie kolejne postąpienie kwoty, dopóki, mimo trzykrotnego wywołania , nie ma dalszych postąpień.


  1. Postąpienie nie może wynosić mniej niż 1% kwoty wywoławczej z zaokrągleniem wzwyż do pełnych dziesiątek złotych .


  1. Przetarg jest ważny bez względu na liczbę uczestników, jeżeli chociaż jeden uczestnik zaoferował co najmniej jedno postąpienie powyżej kwoty wywoławczej.


  1. Po ustaniu zgłaszania postąpień, przewodniczący komisji przetargowej wywołuje trzykrotnie ostatnią, najwyższą kwotę i zamyka przetarg, a następnie ogłasza imię i nazwisko lub nazwę albo firmę osoby, która przetarg wygrała.



 

ROZDZIAŁ III


Przetarg ustny ograniczony


§ 14


Przetarg ustny ograniczony przeprowadza się:


  1. dla osób zamieszkałych lub mających siedzibę na terenie miasta,


  1. jeżeli warunki przetargowe mogą być spełnione tylko przez ograniczoną liczbę osób,


  1. jeżeli przemawia za tym ważny interes publiczny miasta.


§ 15


Do przetargu ustnego ograniczonego stosuje się odpowiednio przepisy Rozdziału II, a ponadto:


  1. w ogłoszeniu podaje się informacje, że przetarg jest ograniczony, rodzaj tych ograniczeń zgodnie z § 14 oraz uzasadnienie wyboru formy przetargu.


  1. osoby zamierzające uczestniczyć w przetargu powinny złożyć dowody potwierdzające spełnienie warunków, o których mowa w § 14, w terminie podanym w ogłoszeniu o przetargu,


  1. komisja przetargowa sprawdza dowody, o których mowa w pkt. 2 i kwalifikuje do uczestnictwa w przetargu, wywieszając listę osób zakwalifikowanych w siedzibie urzędu nie później niż na 1 dzień przed wyznaczonym terminem przetargu.


  1. Przetarg może się odbyć, chociażby zakwalifikowano do przetargu tylko jednego oferenta spełniającego warunki określone w ogłoszeniu.




ROZDZIAŁ IV


Przetarg pisemny nieograniczony


§ 16



1. Ogłoszenie o przetargu pisemnym nieograniczonym powinno zawierać informację:

1) o przedmiocie przetargu , jego lokalizacji z zaznaczeniem strefy miejskiej w jakiej jest położony,


2) o formie przetargu,


3) o kwocie wywoławczej za nabycie prawa do zawarcia umowy najmu,


4) o możliwościach, terminie, czasie i miejscu składania pisemnych ofert,

 

5) o terminie i miejscu części jawnej przetargu


6) o wysokości wadium , terminie i miejscu jego wniesienia,


7) o terminie, czasie i miejscu, w którym można zapoznać się z warunkami przetargu,

8) o skutkach uchylenia się od zawarcia umowy najmu,


9) zastrzeżenie, że Prezydentowi Miasta Opola przysługuje prawo zamknięcia przetargu bez wybrania którejkolwiek z ofert.



§ 17



  1. Oferty składane są w formie pisemnej.


  1. Oferty, o których mowa w ust. 1, mogą być składane najpóźniej na 3 dni przed wyznaczonym terminem przetargu.


  1. Oferta powinna zawierać:


  1. imię, nazwisko i adres oferenta lub nazwę albo firmę oraz siedzibę i numer rejestru jeżeli oferentem jest przedsiębiorca,


  1. datę sporządzenia oferty, oraz podpis oferenta lub oferentów uprawnionych do prawnie skutecznej reprezentacji firmy,


  1. oświadczenie, ze oferent zapoznał się z warunkami przetargu i przyjmuje te warunki bez zastrzeżeń,


  1. oferowaną kwotę za nabycie prawa do zawarcia umowy najmu oraz sposób jej zapłaty,


  1. sposób i termin zagospodarowania lokalu użytkowego.


4. Do oferty należy dołączyć kopię dowodu wniesienia wadium.



§ 18


Przetarg może się odbyć chociażby wpłynęła tylko 1 oferta spełniająca warunki określone w ogłoszeniu o przetargu.



§ 19


  1. Przetarg składa się z części jawnej i niejawnej.


  1. Część niejawna przetargu odbywa się bez udziału oferentów.


  1. W przypadku nieobecności oferenta w części jawnej przetargu oferta pozostaje w aktach przetargowych bez rozpatrzenia a wpłacone wadium zostaje zwrócone w oparciu o przepis § 4 ust.7.


  1. W części jawnej komisja przetargowa:


  1. stwierdza prawidłowość ogłoszenia o przetargu,


  1. ustala liczbę otrzymanych ofert oraz sprawdza dowody wpłaty wadium,


  1. dokonuje otwarcia kopert z ofertami oraz sprawdza kompletność złożonych ofert oraz tożsamość osób, które złożyły oferty,


  1. przyjmuje wyjaśnienia i oświadczenia zgłoszone przez oferentów,


  1. weryfikuje oferty i ogłasza, które oferty zostały zakwalifikowane do części niejawnej przetargu.


  1. zawiadamia oferentów o terminie i miejscu części niejawnej przetargu,


  1. zawiadamia oferentów o przewidywanym terminie zamknięcia przetargu.



§ 20



Komisja przetargowa odmawia zakwalifikowania ofert do części niejawnej przetargu jeżeli:


  1. nie odpowiadają warunkom przetargu,


  1. zostały złożone po wyznaczonym terminie,


  1. nie zawierają danych wymienionych w § 17 ust. 3 lub dane te są niekompletne,


  1. do ofert nie dołączono dowodów, o których mowa w § 17 ust. 4,


  1. są nieczytelne lub budzą wątpliwości co do ich treści.




§ 21


W części niejawnej przetargu komisja przetargowa:


  1. dokonuje szczegółowej analizy ofert i wybiera najkorzystniejszą z nich lub stwierdza , że nie wybrano żadnej ze złożonych ofert,


  1. sporządza protokół przetargu, który zawiera informacje, o których mowa w § 7 ust. 2.


§ 22


Przy wyborze oferty komisja przetargowa kieruje się zaoferowaną kwotą za nabycie prawa do zawarcia umowy najmu oraz innymi kryteriami wpływającymi na wybór najkorzystniejszej oferty ustalonymi w warunkach przetargu.


§ 23


  1. W przypadku złożenia równorzędnych ofert, komisja przetargowa organizuje dodatkowy przetarg ustny ograniczony dla oferentów, którzy złożyli te oferty.


  1. Komisja przetargowa zawiadamia oferentów, o których mowa w ust. 1, o terminie dodatkowego przetargu oraz umożliwia im zapoznanie się z treścią równorzędnych ofert.


  1. W trakcie przetargu ustnego ograniczonego oferenci zgłaszają ustnie kolejne postąpienia kwoty o nabycie prawa do zawarcia umowy najmu powyżej najwyższej kwoty zamieszczonej w równorzędnych ofertach, dopóki mimo trzykrotnego wywołania nie ma dalszych postąpień. Przepisy § 13 stosuje się odpowiednio.


§ 24


  1. Przetarg uważa się za zamknięty z chwilą podpisania protokołu.


  1. Przewodniczący komisji przetargowej zawiadamia na piśmie wszystkich, którzy złożyli oferty o wyniku przetargu w terminie nie dłuższym niż 3 dni od dnia zamknięcia przetargu.



ROZDZIAŁ V



Przetarg pisemny ograniczony


§ 25


Do pisemnego przetargu ograniczonego stosuje się odpowiednio przepisy Rozdziału IV, a ponadto:


  1. w ogłoszeniu podaje się informacje, że przetarg jest ograniczony, rodzaj tych ograniczeń zgodnie z § 14 oraz uzasadnienie wyboru formy przetargu.


  1. osoby zamierzające uczestniczyć w przetargu powinny złożyć dowody potwierdzające spełnienie warunków, o których mowa w § 14, w terminie podanym w ogłoszeniu o przetargu,


  1. komisja przetargowa sprawdza dowody, o których mowa w pkt. 2 i kwalifikuje do uczestnictwa w przetargu, wywieszając listę osób zakwalifikowanych w siedzibie urzędu nie później niż na 1 dzień przed wyznaczonym terminem przetargu.


  1. Przetarg może się odbyć, chociażby zakwalifikowano do przetargu tylko jednego oferenta spełniającego warunki określone w ogłoszeniu.




ROZDZIAŁ VI


Rokowania po trzecim przetargu



§ 26


1. Ogłoszenie o rokowaniach po trzecim przetargu zakończonym wynikiem negatywnym powinno zawierać informacje:

1) o danych wymienionych w § 16 pkt. 1,


2) o kwocie wywoławczej za nabycie prawa do zawarcia umowy najmu

 

3) o terminach przeprowadzonych przetargów,


4) o możliwości, terminie i miejscu składania pisemnych zgłoszeń udziału w rokowaniach,

 

5) o terminie i miejscu przeprowadzenia rokowań,


6) o terminie i miejscu wpłaty oraz wysokości zaliczki pobieranej tytułem zabezpieczenia kosztów w przypadku uchylenia się od zawarcia umowy najmu,


7) o skutkach uchylenia się od zawarcia umowy najmu,

8) zastrzeżenie, że Prezydentowi Miasta Opola przysługuje prawo zamknięcia rokowań bez wybrania najemcy lokalu.

2. Do zaliczki, o której mowa w pkt. 6 stosuje się przepisy § 4, ust. 2 – 9.


§ 27


1. Zgłoszenie udziału w rokowaniach składa się w zamkniętych kopertach najpóźniej na 3 dni przed wyznaczonym terminem rokowań.

2. Zgłoszenie winno zawierać:


1) imię, nazwisko i adres oferenta lub nazwę albo firmę oraz siedzibę i numer rejestru jeżeli oferentem jest przedsiębiorca,


2) datę sporządzenia oferty, oraz podpis oferenta lub oferentów uprawnionych do prawnie skutecznej reprezentacji firmy,


3) oświadczenie, ze oferent zapoznał się z warunkami rokowań i przyjmuje te warunki bez zastrzeżeń,


4) oferowaną kwotę za nabycie prawa do zawarcia umowy najmu oraz sposób jej zapłaty,

5) sposób i termin zagospodarowania lokalu użytkowego.


3. Do zgłoszenia należy dołączyć kopię dowodu wpłaty zaliczki.



§ 28



Rokowania można przeprowadzić, chociażby wpłynęło jedno zgłoszenie spełniające warunki określone w ogłoszeniu o rokowaniach.


§ 29



  1. Przewodniczący komisji przeprowadzającej rokowania otwiera rokowania, przekazując uczestnikom rokowań informacje, o których mowa w § 26 ust.1 pkt. 1-3 i 7- 8.


  1. Przy przeprowadzaniu rokowań komisja, w obecności uczestników:


    1. podaje liczbę otrzymanych zgłoszeń oraz sprawdza dowody, o których mowa w § 26 ust.3,


    1. otwiera koperty zawierające zgłoszenia, sprawdza dane w nich zawarte, nie ujawniając ich treści uczestnikom oraz sprawdza tożsamość uczestników rokowań,


    1. przyjmuje wyjaśnienia lub oświadczenia zgłoszone przez uczestników rokowań,


    1. ogłasza, które zgłoszenia zostały zakwalifikowane do ustnej części rokowań.


3. Komisja przeprowadzająca rokowania odmawia udziału w ustnej części rokowań osobom, których zgłoszenia:


1) nie odpowiadają warunkom rokowań,


2) zostały złożone po wyznaczonym terminie,

3) nie zawierają danych wymienionych w § 27 ust. 2 lub dane te są niekompletne, oraz nie zawierają dowodów, o których mowa w § 27 ust. 3,

4) są nieczytelne lub budzą wątpliwości co do ich treści.



4. Komisja przeprowadza ustną część rokowań w zakresie wszystkich warunków koniecznych do zawarcia umowy najmu oraz dodatkowych propozycji uczestników rokowań, osobno z każdą osób zakwalifikowanych do udziału w tej części.


5. Dodatkowe propozycje uczestników rokowań złożone w trakcie ustnej części rokowań nie mogą być mniej korzystne od zawartych w pisemnym zgłoszeniu.



§ 30


  1. Po przeprowadzeniu ustnej części rokowań komisja ustala najemcę lub stwierdza, że nie wybiera najemcy, z zastrzeżeniem ust. 2.


  1. W przypadku złożenia przez uczestników rokowań równorzędnych propozycji komisja może zorganizować dodatkowe ustne rokowania z tymi osobami.



3. Z przeprowadzonych rokowań zakończonych wynikiem pozytywnym przewodniczący komisji sporządza 3 egzemplarze protokołu, z których jeden pozostający w dokumentacji przetargowej zostaje przedłożony Prezydentowi Miasta Opola celem zapoznania się z jego treścią. Drugi egzemplarz protokołu zostaje przesłany do spółek z o.o., którym gmina powierzyła zarząd gminnymi zasobami mieszkalnymi i użytkowymi bądź gminnych jednostek organizacyjnych, jednak nie wcześniej niż po upływie terminu 7 dni, przysługującego uczestnikowi rokowań do wniesienia skargi na czynności związane z przeprowadzeniem rokowań. Trzeci egzemplarz protokołu przekazuje się osobie ustalonej w rokowaniach jako najemca lokalu.


4.Protokół z przeprowadzonych rokowań zakończonych wynikiem negatywnym, w przypadku zamknięcia rokowań bez wybrania najemcy lokalu przewodniczący komisji sporządza w 1 egzemplarzu i pozostawia w dokumentacji przetargowej.


5. Rokowania uważa się za zamknięte z chwilą podpisania protokołu.


6. Przewodniczący komisji zawiadamia ustnie uczestników rokowań o wyniku rokowań bezpośrednio po ich zamknięciu.


§ 31


W sprawach nieuregulowanych w niniejszym Rozdziale, w odniesieniu do komisji przeprowadzającej rokowania a także w zakresie sposobu i trybu przeprowadzania rokowań, stosuje się przepisy Rozdziału I.


Prezydent Miasta
Ryszard Zembaczyński

Ilość odwiedzin: 2523
Nazwa dokumentu: z dnia 5 listopada 2004 r.
Skrócony opis: w sprawie zatwierdzenia ?Regulaminu przetargu i rokowań o nabycie prawa do zawarcia umowy najmu lokali użytkowych stanowiących własność komunalną?.
Podmiot udostępniający: Wydział Inwestycji Miejskich
Osoba, która wprowadzała dane: Magdalena Guła
Data wytworzenia informacji: 2004-11-04 12:00:52
Data udostępnienia informacji: 2004-11-04 12:00:52
Data ostatniej aktualizacji: 2007-08-14 10:52:14

Wersja do wydruku...

Rejestr zmian...

corner   corner