logo
Wersja dla niedowidzących
  Miasto Opole - wersja archiwalna
Choose language:       
corner
Statystyki
Rejestr zmian
Mapa strony
Instrukcja biuletynu
Pliki do pobrania
corner
  
corner corner
corner corner
 PRAWO
plus Zarządzenia
plus Budżet
plus Sprawozdania finansowe
plus Podatki i opłaty lokalne
 URZĄD MIASTA OPOLA
plus Dostępność
plus Sprawy komórek organizacyjnych
plus Kontrole
 ORGANY WŁADZY
plus Rada Miasta
 WYBORY
plus Wybory do Rad Dzielnic
 INNE
plus Narodowy Spis Powszechny 2021r.
plus Analizy
plus Zmiana granic Miasta Opola
plus Planowanie Przestrzenne
plus Oświadczenia majątkowe (według stanu majątku na dany rok)
plus Rejestry, wykazy i wnioski
plus System informacji o środowisku
plus Efektywność energetyczna
plus Zapytania ofertowe w ramach projektów dofinansowanych z UE
plus Gospodarka odpadami komunalnymi
plus Zgromadzenia
plus Ogłoszenia o wolnych etatach
plus Programy
plus Biuro Rzeczy Znalezionych
plus Tatyfy dla zbiorowego zaopatrzenia w wodę i zbiorowego odprowadzenia ścieków
 Informacje
plusPrzetargi
plusOgłoszenia
plusObwieszczenia
A A A


 

 

NARODOWE CENTRUM POLSKIEJ PIOSENKI

 

Informacje o jednostce:

Narodowe Centrum Polskiej Piosenki

ul. Piastowska 14 a

45-082 OPOLE

tel. centrala   (77) 4513927, 4513496, 4513575, 4531127, 4538121

fax   (77) 4538814

www.ncpp.opole.pl

sekretariat@ncpp.opole.pl

biuro@ncpp.opole.pl

Kierownictwo jednostki:

Dyrektor - Rafał Poliwoda

Zastępca dyrektora – Agnieszka Jurowicz

Główny księgowy - Irena Marszałek

Kierownik działu organizacji imprez - Alina Bruska

Kierownik administracyjny - Arkadiusz Anger

Kierownik Klubu Osiedlowego METALCHEM - Irena Skiżewska

Kierownik Domu Kultury Towarzystwa Społeczno-Kulturalnego Niemców na Śląsku Opolskim - Maria Mittman

Podmiot udostępniający dane:

Narodowe Centrum Polskiej Piosenki

Odpowiedzialny za treść:

Marzena Szagdaj – Asystent dyrektora

 

I Status prawny:

Narodowe Centrum Polskiej Piosenki jest instytucją kultury, która została powołana pierwotnie pod nazwą Miejski Ośrodek Kultury na mocy uchwały Nr XIII/86/90 Miejskiej Rady Narodowej w Opolu z dnia 25 kwietnia 1990 roku.

8 lipca 2010 roku Rada Miasta Opola podjęła Uchwałę Nr LXX/731/10 o zmianie nazwy Miejskiego Ośrodka Kultury na Narodowe Centrum Polskiej Piosenki, nadając jednocześnie instytucji nowy statut.

Organizatorem Narodowym Centrum Polskiej Piosenki jest Gmina Opole, a nadzór nad instytucją sprawuje Prezydent Miasta Opola.

Narodowe Centrum Polskiej Piosenki jako instytucja kultury wpisany jest do rejestru instytucji Urzędu Miasta Opola pod numerem RPiK 1/92 i posiada osobowość prawną.

Narodowe Centrum Polskiej Piosenki działa w oparciu o Ustawę z dnia 25 października 1991 roku o organizowaniu i prowadzeniu działalności kulturalnej (t.j. Dz. U. z 2001 r. Nr 13, poz. 123 ze zm.) oraz przepisy Statutu Centrum stanowiącego załącznik do uchwały Nr LXX/731/10 Rady Miasta Opola z dnia 8 lipca 2010 roku.

http://www.opole.pl/ratusz/uchwaly/4712-1145-Resolution-UCHWALA_NR_LXX73110_RADY_MIASTA_OPOLA_z_dnia_8_lipca_2010_r_w_sprawie_zmiany_naz...#paragraph3279

 

II Organizacja:

Zasady funkcjonowania Narodowego Centrum Polskiej Piosenki, organizację wewnętrzną instytucji, podział czynności i odpowiedzialności poszczególnych komórek, samodzielnych stanowisk oraz osób pełniących funkcje kierownicze określa Regulamin organizacyjny (do wglądu w załączniku), nadany przez dyrektora Centrum i zatwierdzony zarządzeniem Nr OR-I.0050-401.2011 przez Prezydenta Miasta Opola w dniu 30 grudia 2011 roku.

Regulamin Organizacyjny określa również strukturę organizacyjną Narodowego Centrum Polskiej Piosenki (wersja graficzna do wglądu w załączniku) i wykazuje podległe Centrum komórki organizacyjne:

1.     Dyrektor

2.     Zastępca dyrektora

3.     Asystent dyrektora

4.     Dział administracyjny

5.     Dział finansowo-organizacyjny

6.     Dział organizacji imprez

7.     Klub Osiedlowy METALCHEM

8.     Dom Kultury Towarzystwa Społeczno-Kulturalnego Niemców na Śląsku Opolskim

Zgodnie z zapisami Ustawy o organizowaniu i prowadzeniu działalności kulturalnej oraz Statutem przy Narodowym Centrum Polskiej Piosenki działa Społeczna Rada Programowa jako organ doradczy i opiniodawczy dyrektora w sprawach związanych z całokształtem działalności instytucji. Rada programowa wyraża opinie w sprawach programowych w czasie zebrań zwoływanych przez dyrektora co najmniej raz w roku.

Archiwum (składnica akt) Narodowego Centrum Polskiej Piosenki, jak też Miejskiego Ośrodka Kultury, prowadzone jest w oparciu o Ustawę z dnia 14 lipca 1983 r. o narodowym zasobie archiwalnym i archiwach (t.j. Dz. U. z 2011 r. Nr 123, poz. 698 ze zm.) oraz zgodnie z zapisami w dokumentach wewnętrznych wydanych przez dyrektora NCPP (Jednolity rzeczowy wykaz akt, instrukcja kancelaryjna i instrukcja składnuicy akt).

III Przedmiot działania i kompetencje:

Podstawowe zadania Narodowego Centrum Polskiej Piosenki:

1.     rozpoznawanie, kształtowanie i zaspakajanie potrzeb kulturalnych środowiska miejskiego;

2.     współpraca ze społecznym ruchem kulturalnym w celu popularyzowania jego dorobku artystycznego;

3.     promowanie działalności kulturalnej;

4.     ścisła współpraca z Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu w zakresie ochrony, promocji i rozwoju polskiej piosenki, w tym Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu.

Tak pojętą misję Narodowego Centrum Polskiej Piosenki realizują:

Dział Organizacji Imprez - Amfiteatr

organizacja imprez artystycznych, rozrywkowych i rekreacyjnych o charakterze masowym - koncerty, imprezy plenerowe, jarmarki, kiermasze itp.;

organizacja wydarzeń kulturalnych - realizacja różnych form imprez kameralnych i cyklicznych (tematyczne, warsztaty, prezentacje różnych rodzajów muzyki itp.);

organizacja Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki i innych festiwali muzycznych o zasięgu ponadlokalnym;

współpraca z instytucjami kultury, szkołami, przedszkolami i innymi instytucjami społecznymi - pomoc przy organizacji różnych imprez okolicznościowych i innych przedsięwzięć kulturalnych dla dzieci, młodzieży oraz ludzi dorosłych;

prowadzenie działalności wydawniczej, promocyjnej i reklamowej;

prowadzenie sprzedaży pamiątek i wydawnictw związanych z Opolem, Amfiteatrem i Krajowym Festiwalem Polskiej Piosenki, własnych materiałów promocyjnych i powierzonych przez Muzeum Polskiej Piosenki;

realizacja imprez zleconych, w tym wynajem Amfiteatru i jego pomieszczeń;

działalność wystawiennicza

Klub Osiedlowy METALCHEM – ul. Oświęcimska 90

Klub organizuje czas wolny dzieciom z dzielnicy METALCHEM, a tym samym prowadzi działalność dydaktyczno-wychowawczą oraz realizuje zadania w dziedzinie edulacji kulturalnej. Rozwija stałe formy zajęć, takich jak naukę gry na różnych instrumentach muzycznych, zajęcia plastyczne, wokalne i taneczne, konsultacje dla recytatorów, akcja Cała Polska czyta dzieciom.

Codziennie Klub udostępnia bilard, tenis, gry planszowe i telewizję sat., organizowane są liczne konkursy i zabawy.

Klub organizuje w ciągu roku wiele imprez rozrywkowych, rekreacyjnych i okolicznościowych dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

Klub prowadzi stałą współpracę z przedszkolem oraz biblioteką i in. środowiskami z dzielnicy Opole-Metalchem

Placówka ta oferuje również wszechstronną pomoc w rozwiązywaniu problemów dzieci i młodzieży z rodzin patologicznych i zagrożonych patologią.

Podczas ferii zimowych Klub prowadzi akcję "Zima w mieście" a w trakcie wakacji "Lato w mieście"

Dom Kultury Towarzystwa Społeczno-Kulturalnego Niemców na Śląsku Opolskim – ul. Wiejska 62

W Klubie działają cztery zespoły śpiewacze. W Opolu-Gosławicach wyróżniamy Zespół OPOLSKEI WRÓBLE, do którego należą dzieci w wieku przedszkolnym i szkół podstawowych oraz Zespół śpiewaczy HEIMATKLANG, którego członkami są osoby dorosłe. W ramach Klubu funkcjonują jeszcze dwa zespoły śpiewacze dorosłych: GRUDEN MELODIE w Opole-Grudzicach i BOLKO w Nowej Wsi Królewskiej.

Działalność DKMN polega na pielęgnowaniu i upowszechnianiu kultury muzycznej, kontaktach ze środowiskiem mniejszości. Odbywają się stałe zajęcia warsztatowe wg harmonogramu, organizowane są występy okolicznościowe, realizowane są koncerty zlecone oraz zespoły uczestniczą w konkursach i przeglądach muzycznych.

Zajęcia w kołach zainteresowań, zespołach i innych formach działalności prowadzonych przez MOK odbywają się po zatwierdzeniu rocznego planu działalności przez Dyrektora Narodowego Centrum Polskiej Piosenki oraz przedstawieniu go w Wydziale Kultury Sportu i Turystyki Urzędu Miasta Opola.

IV Osoby sprawujące funkcje kierownicze w MOK i ich kompetencje:

1.     Dyrektor

Zarządza i kieruje instytucją przy pomocy podległych mu działów i komórek organizacyjnych, zgodnie z przepisami dotyczącymi instytucji kultury oraz innymi zasadami i prawami ogólnie obowiązującymi.

Dyrektor reprezentuje Narodowe Centrum Polskiej Piosenki wobec organów władzy, instytucji, osób prawnych i prywatnych, działa w imieniu firmy, podległych mu jednostek i pracowników.

W celu realizacji merytorycznych i organizacyjnych zadań instytucji, dyrektor podejmuje decyzje, wydaje polecenia, zarządzenia pisemne i inne.

Dyrektor jest uprawniony do podpisania pism, składania oświadczeń i podpisywania umów w imieniu Narodowego Centrum Polskiej Piosenki.

Dysponuje pozostającymi we władaniu jednostki środkami finansowymi, zaciąga zobowiązania rzeczowe i finansowe wynikające z zakresu działania Narodowego Centrum Polskiej Piosenki.

Koordynuje i nadzoruje pracę podległych mu pracowników.

Dyrektora powołuje i odwołuje Prezydent Miasta Opola.

2.     Zastępca dyrektora

Świadczy wszechstronną pomoc Dyrektorowi w prowadzeniu i kierowaniu NCPP, koordynuje działaniami planowania i sprawozdawczości wewnętrznej, sprawuje nadzór nad prawidłowym i terminowym wykonywaniem zadań przez pracowników podległych działów oraz współpracą z innymi jednostkami i instytucjami.

Do zadań Zastępcy dyrektora należy podejmowanie decyzji określających zasady organizacji i podziału pracy z uwzględnieniem wytycznych Dyrektora NCPP, nadzór nad opracowywaniem zmian dokumentów i procedur systemowych.

Podejmuje działania w celu pozyskania dodatkowych dochodów na rzecz działalności NCPP.

Zastępca dyrektora NCPP zastępuje go podczas jego nieobecności lub niedyspozycji w ramach udzielonego pełnomocnictwa,

3.     Główny księgowy

Prowadzi rachunkowość i gospodarkę finansową jednostki, administruje zasobami finansowymi Narodowego Centrum Polskiej Piosenki, prowadzi analizę wykorzystania środków z budżetu i kontrolę finansową wewnętrzną, sporządza sprawozdawczość finansową. Również prowadzi obsługę kadrową Centrum.

4.     Kierownik działu organizacji imprez

Odpowiedzialny jest za koordynację i prawidłowe funkcjonowanie pracy działu i podległych pracowników.

Dokonuje podziału zadań między pracowników, zapewnia prawidłowe planowanie, kontrolę i organizację pracy, dba o sprawne i właściwe przygotowanie oraz realizację przedsięwzięć artystycznych, współpracuje z innymi działami.

Czuwa nad archiwizacją działalności artystycznej Narodowego Centrum Polskiej Piosenki.

Do jego zadań należy opracowywanie planów i projektów przedsięwzięć artystycznych we współdziałaniu z dyrekcją Narodowego Centrum Polskiej Piosenki, sprawozdawczość miesięczna i roczna z działalności podległego działu.

Współpracuje z mediami, nadzoruje działalność reklamową i promocyjną imprez organizowanych przez Narodowe Centrum Polskiej Piosenki.

Do kompetencji kierownika należy także negocjowanie umów w zakresie organizacji imprez, obsługi imprez zleconych, sprzedaży usług Narodowego Centrum Polskiej Piosenki, wynajmu sali kameralnej – wszystko w porozumieniu z dyrekcją Centrum oraz działem finansowo-kadrowym.

5.     Kierownik administracyjny

Sprawuje opiekę nad prawidłowym funkcjonowaniem obiektu Amfiteatru oraz jego wyposażeniem.

Odpowiedzialny jest za prowadzenie spraw inwestycyjnych, remontowych, adaptacyjnych i konserwacyjnych.

W oparciu o podległych sobie pracowników kierownik administracyjny dba o prawidłową obsługę techniczną Amfiteatru, zabezpieczenie i ochronę p.poż.. Również sprawuje nadzór nad przestrzeganiem wymogów sanitarnych i estetyką obiektu.

Kierownik wraz z podległymi mu pracownikami sprawuje opiekę konserwatorsko-techniczną nad siedzibą filii Narodowego Centrum Polskiej Piosenki - Klubem Osiedlowym METALCHEM.

V  Majątek Narodowego Centrum Polskiej Piosenki:

1.     Narodowe Centrum Polskiej Piosenki zarządza i administruje następującymi obiektami i lokalami:

Amfiteatr Tysiąclecia w Opolu, który jest główna siedzibą Narodowego Centrum Polskiej Piosenki – w zarządzie NCPP

lokal przy ulicy Oświęcimskiej, siedziba Klubu Osiedlowego METALCHEM - dzierżawiony od Gminy Opole

2.     Środki trwałe i urządzenia stanowiące wyposażenie obiektów

3.     Środki obrotowe  

VI  Źródła finansowania

1.     Wpływy z prowadzonej działalności,

2.     Dotacje budżetowe przyznawane przez Miasto Opole,

3.     Wpływy z wynajmu sali i pomieszczeń w obiekcie Amfiteatru, wynajmu sceny plenerowej, sprzętu elektroakustycznego,

4.     Wpływy ze sprzedaży biletów wstępu i innych opłat za usługi artystyczne,

5.     Dotacje celowe z budżetu samorządu.

Gospodarka finansowa Narodowego Centrum Polskiej Piosenki jest prowadzona na podstawie planu działalności, zatwierdzonego przez dyrektora Centrum oraz organizatora.

VII  Wykaz regulaminów

  • Regulamin organizacyjny
  • Regulamin pracy
  • Regulamin wynagradzania
  • Regulamin premiowania
  • Regulamin wypłaty nagród
  • Regulamin zakładowego funduszu świadczeń socjalnych
  • Regulamin zamówień publicznych do 14 000 euro
  • Regulamin korzystania z Amfiteatru
  • Instrukcja kancelaryjna
  • Instrukcja składnicy akt
  • Jednolity rzeczowy wykaz akt
  • Instrukcja służbowa obiegu i kontroli dokumentów księgowych
  • Instrukcja inwentaryzacyjna
  • Instrukcja bezpieczeństwa pożarowego
  • Procedura analizy ryzyka
  • Procedury funkcjonowania kontroli zarządczej
  • Zasad rachunkowości NCPP - polityka rachunkowości

 

Załączniki do pobrania: 2012-01-31 10:04:59 - regulamin organizacyjny NCPP (191.29 kB)
2012-01-31 10:06:12 - struktura organizacyjna NCPP (192.03 kB)

Nazwa dokumentu: Narodowe Centrum Polskiej Piosenki
Podmiot udostępniający: Narodowe Centrum Polskiej Piosenki
Osoba, która wytworzyła informację: Marzena Szagdaj
Osoba, która odpowiada za treść: Marzena Szagdaj
Osoba, która wprowadzała dane: Marzena Szagdaj
Data wytworzenia informacji: 2010-11-03 14:44:00
Data udostępnienia informacji: 2010-11-02 14:44:00
Data ostatniej aktualizacji: 2012-01-31 10:07:28

Wersja do wydruku...

corner   corner